Su hayat için gereklidir 

Su molekülü bir oksijen atomu ile iki hidrojen atomunun birleşmesindendir. Kimyasal sembolü H2O dur. Dünyamızdaki suların ancak %3 tatlı içilebilir sudur ve bunların 2/3 buz ve kar olarak durmaktadır. 

Vücudumuzun yaklaşık %60 su dur 

Vücudumuzdaki su miktarı yaşa ve adipoz dokusunundaki belirli orana bağlıdır. En fazla su miktarı hücrelerimizin içerisindedir. 3’ te birinden daha azı hücrelerin arasındadır. Az miktarda kanımızdadır. 

Vücudumuzun sürekli olarak suya ihtiyacı vardır. Yetişkin bir insan susuz sadece birkaç gün yaşayabilir. 

Ve….. Sizin iyi hissetmenizi sağlar 

İçme suyunuz beyninize besin taşır. Beynimizin % 85’ni kapsayan su hem vücudumuzun ve ruhumuzun yöneticisi hem de koruyucusudur. 

İçme suyunuz vücudunuzun ısısını kontrol edip fazla ısındığınızda vücudunuzun serinlemesi için ter üretir. 

İçme suyunuz mide sindiriminize yardımcı olur. Yeterli su alımı sindirim süreciniz için çok gereklidir. 

İçme suyunuz cildinizi temiz, pürüzsüz, sağlıklı ve genç tutar. 

İçme suyunuz kemiklerinizi ve eklemlerinizi nemlendirir ve yağlandırır böylece eklemlerinizin etrafında olabilecek sürtünmelerden meydana gelebilecek rahatsızlıkları önler. 

İçme suyunuz sizi güçlü tuttuğu gibi besinlerin kas hücrelerine taşınmasına yardım eder ve yorgun kasların en kısa zamanda gücünü kazanmasına sebep olur. Kaslarımız büyük oranda su içermektedir. 

Yeterli oranda su alımı böbreklerimizin ve ciğerlerimizin fonksiyonlarını yerine getirmesinde kolaylık sağlar ve böylece vücuttaki yağ birikimini azaltır. Böbreğimizin kanımızdaki toksinleri ve vücudumuzdaki artıkları atması için suya ihtiyacı vardır. Eğer yeterli su tüketmezsek ciğerlerimizin gerektiğinden fazla çalışmasına böylece sağlık sorunlarına neden oluruz. Bütün organlarının en uygun şekilde çalışabilmesi için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır.

Su Kalbimizin kolayca çalışması için kanımızın kalınlaşmasının önüne geçer. 

Su besinleri vücudun tamamına taşır ve vücuttan artıkları ve toksinleri atar. 

Yeterli su tüketimi kabızlığı engeller. 

Yeterli su tüketimi size maddi ve ruhani bir mutluluk sağlayacağı gibi size daha fazla enerji, zamanında reaksiyon gösterme ve gerekli noktalara yoğunlaşma yeteneği de verir.