Yolculukta ve Doğada Su Sorununa Harika Bir Çözüm

Yanınızda filtreli matara yoksa, kampa giderken, doğada yürüyüş yaparken veya yurt dışında gezerken en büyük problemlerden biri içme suyu konusu. Hemen birkaçını sıralayalım.

  1. Bunu bilen çok iyi bilir: Su ağırdır! Doğada yürürken, bisiklet veya motosikletle kısıtlı alanda çok eşya taşırken suyu da taşımak büyük zulümdür.
  2. İster yol üstündeki marketten alınsın, ister evden götürülsün; su, uzun süredir içinde beklediği için sağlıksız hale gelmiş pet şişelerden içilir. (Konuyla ilgili makalemizi okumak için tıklayın.)
  3. Yurt dışında su tatsızdır: Yabancı ülkelerde satın aldığınız sağlıksız pet şişe suyu, genellikle bizim damak tadımıza yabancı, tatsız bir sudur.
  4. Yurt dışında su pahalıdır: Özellikle turistik bölgelerde yarım litre sağlıksız ve tatsız suya iki litre benzin parası ödersiniz.
  5. Dökerseniz üzülürsünüz: Su bekledikçe ısınır. Abdest suyu gibi olmuş diye bir tabirimiz vardır. Parayla aldığınız pet şişe suyu bu hale gelince atmaya dökmeye kıyamazsınız.

Şimdi size ÖKO su mataralarını anlatalım, yukarıdakileri tekrar sayalım ve siz, kendi kararınızı verin.

ÖKO Filtreli Su Matarası yukarıdaki sorunları nasıl çözer?

  1. ÖKO filtreli matara tek başına çok hafiftir. Gerektiği zaman doldurulabilir. Bir doğa yürüyüşünde bulunan bir çeşmeden doldurulup kullanılabilir, böylece ihtiyaç olunmadığı sürece ağırlık da yaratmaz.
  2. Sağlıksız ve kimyasala maruz kalmış pet şişe suyu değil; taze, arıtılmış, serin çeşme veya dağ suyu içersiniz.
  3. Karbon filtresi suyun tadını yumuşatır ve filtreli matara ağır kokuları büyük oranda ortadan kaldırır.
  4. Suyun pahalı olduğu yerde arıtılmış çeşme suyu içersiniz: Bedava, serin, sağlıklı ve taze.
  5. Bekler ve ısınırsa; daha serin ve taze bir su bulursanız, döker yenisini koyarsınız. ÖKO filtreli matara, suyu içerken arıttığı için içilmeyen su temel olarak çeşme suyudur. Filtrenizin 380 litrelik kotasından yemez ve size maliyeti 0’dır.

Mataraları incelemek için buraya tıklayın.

ÖKO filtreli matara temel olarak 3 bölümden oluşuyor.

Kapak: Üzerinde taşıma halkası var, çantaya ve benzeri yerlere asılabiliyor. Su içme yeri kilitlenebilir, dişlerle açılıp tekrar kilitlenebilir (tek elle su içebilme olanağı) şeffaftır, suyu görebilirsiniz. Kapağa filtre takılır.

Filtre: NASA tarafından geliştirilen Level 2 gelişmiş filtreye sahiptir. Electro-adsoptive nano-technology su artıma filtresine ek olarak karbon filtresi vardır. Sudaki yabancı maddeleri, ağır metalleri vb. süzdüğü gibi, kötü ve ağır kokuları da filtre eder. Rengini daha pür hale getirir.

Matara: Matara kısmı elle sıkılabilen yumuşak plastiktendir. BPA ve Phthalate içermez. ABD’nin FDA (Food and Drug Administration) yönetmelik ve kanunlarına uygun yapılmıştır.

Diğer detaylar: İçinden ülkelerin çeşme su kalitelerini içeren bir kart çıkmaktadır. 140’tan fazla ülkede güvenle kullanılabilir.

ÖKO filtreleme sisteminin performansını gösteren videoyu izleyin

Mataraları incelemek için buraya tıklayın.