Hangi filtre benim için en iyisidir? 

Kırsal alanda mı yoksa şehirde apartmanda mı yaşıyorsunuz? Sehir suyu mu yoksa kuyu suyumu kullanıyorsunuz? Tatilde iyi ve güvenli suya sahip olmak istiyormusunuz? Hangi su arıtım cihazını ve filtre kartuşunu tercih edeceğimizi nasıl ve nerede yaşadığımıza ve bu arıtım cihaz ve filtre kartuşlarını nerede kullanacağınıza bağlıdır. Genellikle, çok aşamalı filtreler su arıtmada daha etkili ve sonuçları daha güvenilirdir. Filtrenin ilk aşamasında tortu, sulu çamur, pas ve kir gibi kaba maddeler temizlenir ve filtrenin son aşamalarına daha ince kirlilikleri ve kimyasalları temizleme imkânı verir. 

Burada bizim tavsiyelerimizi bulabilirsiniz 

5-aşamalı filtre 

Şehirdeki evler ve iş yerleri için çok uygundur. Çeşme üstü filtreleri suyu etkili bir şekilde arıtan ve kolayca çeşmenizin üstüne monte edilebilen su arıtım ürünüdür. Filtreleme kapasitesi 7000 Litre veya 6 ile 12 ay arasındadır. Filtre kartuşu değiştirilebilir. 

3-aşamalı ve 4-aşamalı filtreler 

Filtreli sürahimiz buzdolaplarınıza kolayca uyar ve aynı zamanda gitmek istediğiz yerlere kolayca götürülebilir. Karavanınız, tekneniz ve yazlğınızda kullanmak için mükemmeldirler. Seyahat filtremiz doğrudan çeşmenize takılarak size güvenli suyu sadece evinizde değil aynı zamanda tatildede verir. Filtreli sürahinin kapasitesi 6 ile 12 ay arasında veya 7000 litredir ve değiştirilebilir filtre kartuşu vardır. Seyahat filtresinin kapasitesi 1 ile 2 yıl arası veya 18000 litredir. 

2-aşamalı filtre 

Duş filtresi etkili 2-aşamalı olup kloru yok eder ve klor gazı, diğer kimyasalları ve ağır metalleri solumanızı engeller. Saçlarınızın kalitesini iyileştirip daha güçlü yapar ve cildinizin kurumasını engelleyerek daha pürüzsüz ve ipeksi olmasını sağlar. Monte edilmesi çok kolaydır. Filtreleme kapasitesi 1 yıldır ve bir yıl sonra değiştirilmesi gerekir. 

Bizim filtre kartuşlarımız 

Sizin için her zaman ihtiyacınız olan filtreyi yapabiliriz. Bazı filtrelerimiz birden fazla ürünlerimize uymaktadır 

Adım adım su arıtımı 

1 ve 2. Aşama

Su 1 mikron filtreden geçerek alüvyon, kalıntı, kum, pas, kir ve diğer çözülebilir maddeleri temizler 

3 ve 4. Aşama

Daha sonra su, özel, saf maden, bakır ve çinko karışımından yapılmış olan filtreden geçer. (KDF-55D ve KDF-85D). KDF elektro-kimyasal okksitlenme prensibi (REDOX) ile çalışan en önemli su iyileştirme teknolojisidir. KDF ve GAC teknolojilerinin üzerinde yapılan testler bu teknolojinin klorun %99 dan da fazlasını 75000 litreye kadar temizlediğini göstemiştir. Buna rağmen aynı ölçülerdeki carbon filtreleri kloru temizlemede 15000 litre civarında %90 civarına düşmektedir. Demir ve hidrojen kükürt çözelti oksitlenerek çözünmeyen maddeye dönüşüp filtrenin tabanına oturur ve elektro-kimyasal işleme tabi olarak kurşun, cıva, bakır, krom, kadmiyum, alüminyum ve diğer çözülebilir metalleri temizler. Ağır metaller filtrenin tabanına bir mıknatısla çekilir gibi çekilir. Bu teknoloji ile oluşturulan Filtre bakterilerin oluşmasını engellediği için carbon filtrelerde sıkça kullanılan gümüşün yardımına ihtiyaç duyulmamaktadır. (Gümüş, Çevreyi koruma kurumu)(EPA) tarafından zehir içeren bir madde oplarak tanımlanmıştır. Gümüş içeren ürünlerin bu kuruma bildirilmesi gerekmektedir. 

5. Aşama Su, jonubytesmedia olarak adlandırılan gözenekten geçerek kurşun, bakır, alüminyum gibi ağır metalleri temizler ve sert suyu yumuşatır. 

6. Aşama 

Su, granulated activated carbonun içinden geçer. GAC yaygın bir şekilde kullanılan ve tanınan bir su arıtım teknolijisi olup klor %99, benzene(kansere sebep verebilir) gibi kimyasalları, haşere ilaçları gibi herbisitleri, VOC(Volatile organic compounds =uçucu organik bileşikler), PCB’s ve diğer yüzlece suyunuzda bulunabilecek kimyasılları, kötü koku ve tatları temizler. Karbon filtre medyası yüksek seviyede geçirgen olup kirlilikleri toplamak için geniş bir alana sahiptir. Biz filtrelerimizde incecik kırılmış hindistan cevizi kabuğundan yapılmışmış karbon kullanıyoruz ve bu tür karbon zararlı kimyasalları temizlemek için en etkili karbondur Çünkü Hindistan cevizi kabuğundan yapılan karbon kömürden yapılan karbona göre çok daha yüksek ve önemli miktarda mikro gözenekler içermektedir. Bunun sonucu olarakda Histan cevizi kabuğundan yapılan karbon suda bulunabilecek THM’s( trihalomethanes ) ve diğer kimyasalları kömürden yapılan karbondan daha iyi temizler. Our REDOX medya teknolojisi kloru daha karbon ile temas etmeden önce temizlediği için filtrenin daha zararlı kimyasalları etkili bir şekilde temizleme kapasitesine zarar vermeyip bu filtreleme kapaitesinin tamamen etkili bir şekilde organik kirliliklere ve tehlikeli kimyasallara konsantre olmasını temin etmektedir. 

7. Aşama 

Su 1 mikron filtre gözeneğinden geçerek istenmeyen partikülleri temizler ve sonuçta geniş kapsamlı olarak birçok değişik kirliliklerin yok edilmesine veya en aza inmesine neden olur. 

8. Aşama 

Su en son olarak sağlam karbon kartuşdan geçerek VOC’s, sanayi çözücüleri ve haşere ilaçlarını temizler. Biz ANSI 42 NFS sertifikasının gereklsinimlerine uygun olan granulated activated carbon filtresi kullanıyoruz. KDF teknolojisi ANSI 61/42 NFS certifikalı olup bu sertifikanın belirttiği gerekliliklere uymaktadır. 2-aşamalı 1 mikron filterımızın üreticisinin ISO 9001 üretici sertifikası vardır. 

KDF ve GAC 

2, 4, 5 ve 6-aşamalı filtre kartuşlarında KDF ve GAC teknolijisi vardır. Su KDF-55D ve KDF-85D filtre medyasından geçer. Daha sonra su, özel, saf maden, bakır ve çinko karışımından yapılmış olan filtreden geçer. (KDF-55D ve KDF-85D). KDF elektro-kimyasal okksitlenme prensibi (REDOX) ile çalışan en önemli su iyileştirme teknolojisidir. KDF-55D ve KDF-85D teknolojisi bakteri, yosun ve mantarın oluşmasını engeller. Bu, KDF teknolojinin benzersiz bir özelliğidir. Su arıtım ürünlerimiz suyu aynı zamanda granular activated carbon teknolojisi ile arıtır kısaca GAC diye isimlendirilir. GAC filtrelerimiz ANSI 42 NFS sertifikalarına sahip olup bu sertifikaların istediği gerekliliklere sahiptir. 2-aşamalı 1 mikron filterımızın üreticisinin ISO 9001 üretici sertifikası vardır. 

Certification: ANSI – NSF – ISO 9001:2 008 

ANSI American Standards Institute National.( Amerikan Standartları ulusal Enstitüsü) 

NSF , NSF International , The Public Health and Safety Company ™ (Halk sağlığı ve güvenliği şirketi). 

GAC filtrelerimiz ANSI 42 NFS sertifikalarına sahip olup bu sertifikaların istediği gerekliliklere sahiptir. KDF teknolojisi ANSI 61/42 NFS sertifikalı olup bu sertifikanın belirttiği gerekliliklere uymaktadır 2-aşamalı 1 mikron filterımızın üreticisinin ISO 9001 üretici sertifikası olup yüksek kapaasiteli filltre üreticisidir.